מה זה ביטוח חיים?

לחיצת יד

מאז שקיבלתם בפעם הראשונה הצעה לרכוש ביטוח חיים, כנראה ששאלתם את עצמכם מה זה ביטוח חיים? והאם שווה לרכוש אותו? כל התשובות לשאלות על ביטוח חיים.

ביטוח חיים הוא ביטוח המספק כרית ביטחון כלכלית למשפחתו של מבוטח שאיבד את היכולת להתפרנס, בין אם כתוצאה ממחלה קשה מאוד או מוות. אולם במרבית המקרים, ביטוח חיים משולם רק לאחר פטירה. 

ניתן לקבל את כספי הביטוח כקצבה חודשית או כסכום חד פעמי. כספי הביטוח יחליפו את ההכנסה שהלכה לאיבוד ויסייעו בכיסוי חובות, תשלום משכנתא, מימון שירותי חינוך לילדים ועוד.

האם בני המשפחה תמיד יקבלו את כספי הביטוח?

כאשר אדם רוכש פוליסת ביטוח חיים, הוא מתבקש למנות נהנים במעמד הרכישה. נהנים אלה הם בד"כ המשפחה הגרעינית: בן/ בת זוג וילדים, והם אלו שיקבלו את הכספים לאחר מותו. אולם, האם יש מצבים בהם יהיו אחרים שיהיו זכאים להנות מכספי הביטוח?

כאשר אדם נפטר עם חוב, בין אם החוב הוא חוב משכנתא או חוב אחר, זכאים בעלי החוב לחלק מעזבונו של הנפטר. אולם מה זה ביטוח חיים? האם הוא נחשב לחלק מהעיזבון? ובכן, לא. ביטוח חיים אינו נחשב לחלק מעזבון הנפטר ולכן מוגן מפני נושים. חוק זה נועד להגן על המשפחה מפני הידרדרות כלכלית קשה לאחר מות המפרנס העיקרי. 

מה זה? ביטוח חיים לא תמיד מגיע לבני משפחת הנפטר?

ישנם ביטוחי חיים שהמטרה שלהם היא להגן על המשפחה מפני חובות המבוטח. דוגמא מפורסמת לביטוח כזה הוא ביטוח חיים למשכנתא. ביטוח זה הוא ביטוח חובה המבטיח לשלם לבנק את יתרת כספי המשכנתא במקרה שאחד מבעלי המשכנתא נפטר.

ביטוח חיים למשכנתא אמנם אינו משולם ישירות לבני משפחת הנפטר, אולם הם בכל זאת נהנים ממנו: כאשר ביטוח החיים מכסה את יתרת המשכנתא, הבית יוצא ממשכון ומועבר במלואו לידי היורשים, ללא חוב.

כיצד מחלקים ביטוח חיים בין היורשים?

ביטוח חיים אינו מתחלק בין היורשים עפ"י הכתוב בצוואה או לפי חוק הירושה. הנהנים שאותם מינה הנפטר הם אלו שיקבלו את כספי הביטוח. החוק קובע כי מינוי נהנים גובר על הכתוב בצוואה ולכן גם אם במותו ציווה הנפטר להעביר את הכספים לאחרים, הרי שכספי הביטוח יחולקו בניגוד לצוואתו.

כדי להבין למה הוראות מינוי הנאמנים גוברים על צוואתו של האדם, חשוב להבין מה זה ביטוח חיים: כספי ביטוח חיים אינם שייכים למבוטח ואינם נחשבים כחלק מהעיזבון שלו. הוראות חלק אלו מגינות על כספי הביטוח מפני נושים, אולם גם אינם מאפשרים לנפטר להוריש את כספי הביטוח ליורשים.

ביטוח חיים עם מרכז הביטוח

כדי לקבל הגנה מלאה בכל מצב, חשוב לרכוש ביטוח מותאם עבורכם. המומחיות שלנו במרכז הביטוח נעוצה ביכולת שלנו להתאים פוליסות באופן מדויק לצרכי הלקוח. ההתנהלות מולנו פשוטה מאוד, ובתוך שיחה אחת תקבלו מענה מקיף ושירות מקצועי להתאמת ביטוח שיתאים לכם ב-100%.

מרכז ביטוח מתמחה גם בביטוח לעסקים, ביטוח חיים, ביטוח בריאות פרטי ועוד. ליצירת קשר: 09-7931414

מאמרים נוספים

ביטוח נכס
פוסט
Dori Aridor

ביטוח דירה למשכנתא

השבוע יצרנו עימנו קשר זוג ממרכז הארץ שהופתע כי עליו לקחת ביטוח דירה למשכנתא הזוג לא הבין מה עליו לעשות ומדוע עליו לשלם. אנחנו במרכז

קרא עוד »
צוות סוכני ביטוח
פוסט
Dori Aridor

ביטוח בריאות השוואה

מי שרוצה להקטין הוצאות בעת קבלת טיפול רפואי בוחר ביטוח בריאות פרטי המכסה עלויות של הוצאות טיפולים רפואיים, ניתוחים, תרופות, השתלות, טיפולי שיניים וכולי. מי

קרא עוד »
סוכני ביטוח
פוסט
Dori Aridor

ביטוח פיננסי

מזל טוב הפכתם הורים דווקא עכשיו קחו רגע לחשוב על ביטוח פיננסי. כמו שאתם דואגים לילדכם לכל מחסור רגשי ופיזי, דואגים לעטוף אותם באהבה ככה

קרא עוד »