ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא הינו ביטוח חובה המשלב ריסק ומבנה, ועל כל לווה משכנתא לרכוש אותו כתנאי לקבלת המשכנתא. בתמורה להלוואה שהבנק מעניק לצורך רכישת בית, הוא דורש הבטחת תשלום באמצעות משכון הבית. המשמעות היא שאם לא תוכל להחזיר את ההלוואה לבנק בהתאם לתנאים שסוכמו, הבנק יוכל לפרוע את החוב.

אנו במרכז הביטוח מציעים פתרונות מגוונים ומותאמים אישית שהופכים את ביטוח המשכנתא לאטרקטיבי ומותאם עבורך.

סוכני ביטוח

ביטוח משכנתא הינו ביטוח חובה, ועל כל מלווה משכנתא לרכוש אותו כתנאי להוצאת המשכנתא. ביטוח משכנתא מתחלק לשני סוגי ביטוח עיקריים: ביטוח חיים וביטוח מבנה.

ביטוח חיים למשכנתא

ביטוח חיים למשכנתא הוא ביטוח הכרחי, הן מבחינת החוק והן מבחינת ההיגיון הבריא, מכיוון שמותו של אדם שלקח הלוואה כבדה כל כך עלול להפיל על קרוביו נטל שהם לא יוכלו לעמוד בו. במקרה פטירה של אחד מבני הזוג שהוציאו את המשכנתא, חברת הביטוח תשלם לבנק את יתרת החוב, ותעביר למוטבי הביטוח את יתרת הכספים בפוליסה (אם נשארו כאלה). תשלום הביטוח (הפרמיה) משתנה מאדם לאדם והוא נקבע על פי אורך תקופת המשכנתא וגובה ההחזרים החודשיים. בנוסף משוקללים משתנים אחרים כגון גיל, מקצוע, תחום הכשרה, מצב בריאותי (למשל, האם הוא מעשן וכמה) ועוד. גובה ההחזר עבור הביטוח משתנה במהלך התקופה, בהתאם ליתרת ההחזרים על המשכנתא עצמה וגיל המבוטח. ביטוח משכנתא בתשלום בפרמיה קבועה/ משתנה ניתן לבחור לשלם את ביטוח החיים בפרמיה קבועה או בפרמיה משתנה. פרמיה קבועה משמעותה תשלום קבוע וזהה לכל אורך תקופת הביטוח. פרמיה משתנה, לעומת זאת, נקבעת בהתאם לגובה המשכנתא ולגיל המבוטח. ככלל אצבע, פרמיה משתנה מתחילה בסכום גבוה ויורדת עם הזמן.

ביטוח מבנה למשכנתא

ביטוח מבנה למשכנתא הינו ביטוח חובה המכסה נזקים למבנה בגין שריפה, פיצוץ, רעידת אדמה, ברקים, הצפה, פריצה או נזק מכוון. בניגוד לביטוח חיים למשכנתא, אין חובה לשעבד את הביטוח לטובת הבנק. במקרה שהבית נפגע באופן משמעותי כתוצאה מאסון טבע או פגיעה בידי בן אנוש, דיירי הבית נקלעים באופן מיידי שלא באשמתם למצוקה חריפה. אם הנזק למבנה הופך אותו ללא ראוי למגורים, יהיה עליהם לעזוב את הבית, לשלם עבור מבנה מגורים חלופי לתקופת השיפוצים, לשלם עבור על תיקון המבנה כולל הוצאות פינוי הריסות, שכר אדריכל ומהנדס ותשלום עבור השיפוצים- וכל זאת בזמן שהם חייבים להמשיך את תשלום דמי משכנתא עבור הבית בו הם לא גרים. ביטוח המבנה משפה ומפצה את המבוטחים עבור הוצאות התיקונים והוצאות נלוות, כך שאסון שכזה לא יהרוס את חייהם ויגרום להם לפשוט את הרגל או לאבד את דירת מגוריהם.

ניתן לרכוש הרחבות לביטוח משכנתא למקרי נכות מוחלטת. הרחבות אלו משלמות את יתרת המשכנתא במקרה בו אחד הלווים נקלע לתאונה או סובל ממחלה הגורמת לאחוזי נכות גבוהים לכל החיים.

מרכז ביטוח מספקת גם ביטוח בריאות פרטי, ביטוח חיים, ביטוח דירה ועוד. צרו עימנו קשר: 09-7931414

לקבלת הצעה מותאמת אישית לביטוח משכנתא

צרו איתנו קשר